BLOG

10 Haziran

Nakliye firmasının mutlaka nakliye personeli için geniş çaplı bir şekilde araştırma yapması gerekmektedir. Bünyesinde çalıştıracak olan kişiler için mutlaka profesyonel bir kadro tercih etmelidir. Şüphesiz çoğu kişinin bu soruya karşı neden sorusunu yönelttiğini söyleyebiliriz. Çünkü nakliye dünyası içinde çok fazla hataya yer yoktur. Daha fazla dikkatli olunması gerekmektedir. Bu yüzden işi bilen ve bu konuda son derece usta olmuş kişileri bünyesinde tutarsa işin daha dikkatli ve kısa süre içerisinde bitmesi sağlanır. İşinde ustalaşmamış, acemi olarak ifade edebileceğimiz kişiler olursa da ciddi kazalara sebebiyet verilebilir. Bu yüzden dolayı nakliye işini veren firmalarında dikkatli olmasında yarar vardır.

03 Haziran

Nakliye depolama işi yapılırken özellikle farklı tipte ki eşyaların aynı bölümde olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda eşyaların kaybolma ihtimaline karşı da mutlaka tedbirin elden bırakılmaması gerekiyor. yrıca eşyanın saklama derecesi, deponun büyüklüğü yahut eşyanın ne kadar olduğu önemlidir. Bu yüzden nakliye depolama işlerinin de titizlikle yerine getirilmesi gerekmektedir. Kırılması muhtemel olabilecek ürünler içinde ayrı bir yer açılması gerekir. Her eşya özelliğine göre bir saklanma yapılmalıdır. Bu sayede müşteriniz belirli bir zaman sonrasında tekrardan depolara yolladığı ürününü geri istediği zaman zorluk yaşanmamış olacaktır. Bu gibi konulara mutlaka daha fazla dikkatli olmaya çalışmanız gerekir. Çünkü müşterileriniz tüm bunlara önem verecektir.

03 Haziran

Yurt içinde eşya taşımacılığını gerçekleştirecek olan firmanın alması gereken belgedir. Bu belge olduğu zamanlarda karayolları üzerinde hiçbir şekilde sorun yaşanmadan eşya taşıma işlemleri de gerçekleşmiş olur. Ticari amaçla eşya taşımacılığını yürütecek kişiler için verilen bir belgedir. Taşıma kapasitesi 75 ton için geçerli olduğu söylenebilir. K belgesini almanız için Ulaştırma Bakanlığına müracaatlarınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer ki bu belge alınmadan karayolları üzerinde eşya taşımacılığı gerçekleşirse cezası bulunuyor. Ceza tutarına göz atıldığı zaman ise 2201 olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu yüzden bu işi profesyonel anlamda gerçekleştirecek şirketleri yakından ilgilendiren konu olarak K belgesi yer alıyor. K belgesi alındıktan sonra nakliye işlerinizi sorunsuz şekilde yürütmeye de başlamış olacaksınız.

01 Haziran

Ülkemizde ne yazık ki birtakım kurnazlık yoluna başvurulmaya çalışılıyor. Bunları sırasıyla belirtmemiz gerektiğinde vergi kaçırma, nakliye komisyonculuğu gibi çeşitli durumlara başvurulmaya çalışılıyor. Fakat bilinmelidir ki bu tür girişimler kesinlikle yasaktır. Devlet bu duruma anında müdahale etmektedir. Hiçbir şekilde kaçışınız yoktur. Eğer böyle bir durumla yakalanırsanız o zaman maddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu sebepten dolayı nakliye komisyonculuğundan uzak durmanız gerekiyor. Başınızın ağrımaması adına kesinlikle böyle bir şeyi düşünmeyin. Çünkü böyle bir durum söz konusu olursa vergi kaçırma da olduğu gibi nakliye komisyonculuğu içinde ciddi yaptırımlar olacaktır. Şüphesiz hiç kimse böyle bir yaptırımla da karşı karşıya kalmak istemez.

01 Haziran

Çağımızda teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha pratik hizmetler ortaya çıkmaya başladı. Nakliye sektörü içerisinde son dönemde tercih edilen hizmetler arasında asansörlü taşımacılık yer alıyor. Asansörlü taşıma hizmeti verirken de dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunuyor. Asansörlü taşıma hizmeti sunacak olan nakliye firması, binayı ve çevresini detaylı şekilde araştırması gerekiyor. Binanın mutlaka cephesi olmalı ve bulunduğu konum bakımından çok dar olmaması gerekiyor. Aynı zamanda asansörlü taşımanın gerçekleşmesi içinde mutlaka bina önünde bir boşluk olması gerekiyor. Tüm bu önemli noktalara dikkat edildiği takdirde sorun yaşanmadan asansörlü eşya taşıma işleri gerçekleşebilecek. Bu işi yapan ekibin mutlaka profesyonel olması gerekiyor.

01 Haziran

Evini birtakım sebepler sonucunda değiştirmek isteyen kişiler ilk olarak evden eve nakliyat firmalarına başvuruyor. Ülkemizde evden eve nakliyat hizmetlerine ihtiyaç her geçen gün daha fazla artıyor. Evden eve nakliyat hizmeti verilirken bilinmesi gereken bazı önemli detaylar var. Bu detayların atlanılmadan mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Evden eve nakliye işleri gerçekleşirken eşyaların başına bir şey gelmemesi adına mutlaka paketleme ve ambalajlama yapılması gerekiyor. Böylelikle yol boyunca eşyaların daha güveli hale gelmesi sağlanır. Aynı zamanda taşınacak eşyalar içinde mutlaka uygun araçların tahsis edilmesi gerekiyor. Eşyalar fazlaysa o zaman daha geniş taşıma kapasitesine sahip olan araçların kullanılması gerekiyor. Bu sayede eşyalarınız çizilmeden, kırılmadan gitmesi gereken yerlere götürülecek.

31 Mayıs

Ülkemizde kazançlı diye tabir edebileceğimiz hizmetlerden birisi de nakliyeciliktir. Küçük ama gelir getiren bir işiniz olsun istiyorsanız nakliyeciliği düşünebilirsiniz. Tabi ki burada önemli olan konu nakliyeci olma şartlarını bilmeniz ve taşımanız gerekiyor. Bu işi yapabilmeniz için ilk olarak gerekli tüm istenen evrakları tamamlamalısınız. Adres, ikametgâh ve benzeri isteklere cevap verdikten sonra araç temin etmeniz gerekiyor. Ardından sizden istenen bu tür şartları yerine getirdiğiniz takdirde ise kendi şahsınıza ait firmanızı açabilirsiniz. Firmanızı açtıktan sonra ise belirlediğiniz kesimlere hitap eden taşıma işleri hakkında bir bilgilendirme sunabilirsiniz. Tüm bunları sırasıyla yerine getirdikten sonra ise artık müşterilerinizle birebir irtibata geçebilir ve hizmetlerinizi de sunmaya başlayabilirsiniz.

27 Mayıs

Ofis, ev ve benzeri konularda nakliyat işlerine gereksinim günden güne daha fazla artıyor. Doğru bir firmadan alacağınız nakliye hizmetleri sonucunda güvenle yeni adresinize taşınabilmektesiniz. Nakliyat hizmetleri denilince ne tür hizmetlerden yararlanılacağı merak edilen konulardan birisidir. Nakliyat hizmetleri içerisinde ambalajlama, taşıma, yükleme ve indirme gibi pek çok geniş yelpazeye yayılan çalışmalar bulunuyor. Doğal olarak vatandaşlarımız tek bir hizmetten değil birden farklı hizmet dallarından da yararlanmaya başlıyor. Paketleme, ambalajlama, ürünlerin taşınması ve istenen noktaya götürülmesi gibi aşamalı şekilde ifade edebileceğimiz bir süreci kapsıyor. Fakat tüm bu süreç gerçekleşirken de dikkatli ve titiz bir hizmetin verilmesi de son derece dikkat edilmesi gereken konulardan birisi oluyor.

23 Mayıs

Nakliye işinden söz ediyorsak ambalajlama ve paketleme olmazsa olmazlarından birisidir. Çünkü eşyaların başına herhangi bir sorun gelmesi önlenmiş olur. Eşyaların daha güvenli hale gelmesi adına bu tür paketlemelere ihtiyaç çok fazla duyulur. Bu sebepten dolayı paketlemeye mutlaka başvurulması gerekir. Tabi ki tüm bunların olması içinde bu tür malzemelerin nereden temin edileceği en sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Paketle malzemelerini internet üzerinden satışa sunan firmalardan uygun fiyatlı şekilde temin edebilmeniz mümkündür. Online kanallar üzerinden ihtiyacınız olan malzemeleri temin ederek nakliye işlerinizi sorunsuz şekilde yürütmeye devam edebilirsiniz. Böylelikle nakliye hizmetini verirken de her şeyin eksiksiz olmasını sağlarsınız.

23 Mayıs

Taşımacılık için kullanacağınız araçların eşya yükleyip, indirip taşımaya uygun olması gerekiyor. Nakliye firmaların tercih etmesi gereken araç tiplerine baktığımız zaman geniş, güvenli ve arkası da kasalı olan araçları tercih etmek olacaktır. Araç tipi, sizden almış oldukları bilgiler doğrultusunda belirlenmektedir. Eşyalarınız az ise daha küçük ebatlara sahip araçlar tercih edilirken daha çok eşyalara kamyonet tarzı araç filoları tercih ediliyor. Bu sayede hiçbir eşyanız kalmadan gideceği noktalara sağ salim teslim edilmiş olunuyor. Parça eşya taşımanın yanı sıra daha uzun ve ağır eşyalar içinde farklı nakliye araç boyutları kullanılıyor. Uzunluğu genel olarak 2.5 metre olan araçlar daha çok 1+1 tarzı ev ve ofis içi eşyaların taşınması için kullanılıyor. Daha çok eşyalar için aracın uzunluğu artıyor.

1 / 2
× Hemen Ulaşın!